آگهی های ویژه و پرستاره: سازه فضایی

شما اولین نفر باشید در این دسته بندی آگهی ثبت نمایید.

جدیدترین آگهی ها ثبت شده و بروز شده
درباره سازه فضایی

سازه فضایی
 
سازه فضایی یکی از مصالح ساختمانی بسیار پرکاربرد می باشد که با توجه به قابلیت احداث سالن های بزرگ بدون نیاز به ستون بسیار مورد توجه قرار گرفته است . 
سازه فضایی یا سازه فضاکار از اعضا و گره های تشکیل شده است . این اعضا از مدولهای منظم و تکراری تشکیل یافته اند . تکرار منظم اعضا در کنار هم موجب زیبایی و کاربرد بسیار آنها شده است . اعضای سازه فضایی دارای در تحت تاثیر کشش و فشار هستند و بار وارده بر بارها در کوتاه ترین مسیر به تکیه گاه ها منتقل می شود .

سازه فضایی
 

همچنین سازه فضایی به علت پخش نیرو در جهات مختلف از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است . سازه های فضایی دارای وزن بسیار سبکی نیز می باشد . 
به علت مزایا و کاربرد بسیار سازه فضایی یا سازه فضاکار از سازه فضایی برای انواع مکان ها از جمله مکان های کوچک به منظور دکوراتیو ، در مکان های متوسط به منظور زیبایی و ایمنی بالا و در فضاهای بزرگ هم به منظور مقاومت بالا و استحکام هم یک ضرورت می باشد .

 

ساختار سازه فضایی :

لوله : عضو اصلی سازه فضایی لوله ها هستند که نیروهای کششی و فشاری را تحمل می کنند . به طور معمول طول این لوله ها شش متر می باشد . بهتر است تمامی اعضا از طول یکسانی برخوردار باشند . 
 
گوی یا گره :برای اتصال اعضا به هم از گوی ها استفاده می شود . این گوی ها که همانند یک کره فولادی تو پر هستند برای پایداری و ارتباط بین اعضا به کار می رود . وجود این گره ها موجب برقراری تعادل می شود و می تواند اعضا را در موقعیت ثابت نگه دارند .ضخامت گره ها از 60 میلیمتر تا 30 سانتیمتر متغیر می باشد .

 

سازه فضایی از گذشته های دور به صورت بسیار ساده به کار برده می شد . برای مثال از ساده ترین و قدیمی ترین نوع آن می توان به داربست چادر انسان های اولیه اشاره کرد . همچنین در دوران ایران کهن در مساجد ، قصرها ، سالن ها از سازه های شبکه ای به وفور استفاده می شد .
 

سازه فضایی

انواع سازه فضایی :


سازه های فضایی دارای انواع متنوع می باشد که شما با توجه به مکان مورد نظر و سلیقه خود می توانید نوع مورد نظر را انتخاب نمایید . از جمله انواع سازه فضایی می توان به سازه فضایی گنبدی ، تخت ، شیب دار ، چلیک ، قوسی ، هرمی ، شبکه های زین اسبی ، و ... اشاره نمود . که هر کدام دارای مزایا و معایبی می باشد . 
همچنین شرکت های معتبر سازه فضایی امکان سفارش طرح را برای مشتری امکان پذیر می نمایند و شما می توانید از ترکیب انواع مختلف ، سازه فضایی دلخواه خود را انتخاب نمایید .
 


کاربرد سازه فضایی :
 

سازه فضایی امروزه به علت مزایای بسیارشان در مکان های بسیاری کاربرد دارند . از جمله مکان هایی که از سازه فضایی در آنها استفاده می شود می توان به ورزشگاه ها ، سالن های ورزشی ، سالن های آمفی تئاتر ، انبار های بزرگ ، سوله ، و هر مکانی که نیز به سقفی بدون ستون دارند اشاره کرد . 
 

سازه فضایی

مزایای سازه فضایی :
 

سازه های فضایی به علت پخش نیرو در جهات مختلف از قدرت استحکام بالایی برخوردار هستند . سبکی و قابلیت نصب آسان را می توان از دیگر مزایای آن برشمارد . مزیت مهم دیگر سازه های فضایی که پیشتر نیز بیان شد عدم نیاز به  ستون می باشد . 
در ادامه به توضیح هر کدام از مزایای سازه فضایی می پردازیم :

 

تقسیم بار:
در سازه فضاکار ، بار وارده در بین تمامی اعضا تقسیم می شود . و این این هم موجب مقاومت و استحکام بیشتر خواهد بود و هم میزان هزینه سازه های تکیه گاهی را کاهش می دهد.

مقاومت بالا :
سازه های فضایی ، سازه های مقاومی هستند . فرو پاشی تعدادی از اعضا در سازه منجربه فرو پاشی تمام سازه نمی شود . 

نما زیبا :
سازه های فضایی از ظاهر زیبایی برخوردار می باشند تا جایی که برای نما از آنها استفاده می شود. علاوه بر آن در سقف مراکز تفریحی ، فرودگاه ها و .. می توان از زیبایی آن بهره برد .

وزن سبک :
یکی از مزایای بسیار مناسب سازه فضایی وزن سبک آن می باشد . در کنار وزن پایین مقاومت و استحکام آن بسیار خوب می باشد . همچنین به علت وزن پایین می توان از سازه فضایی در مکان هایی که خاک دارای مقاومت پایینی است از این سازه ها استفاده نمود .

سرعت نصب :
سرعت اجرا  و نصب سازه فضایی بالا می باشد . همچنین با استفاده از دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک هم می توان این سرعت را افزایش داد .

و ... 


در ایران کشورهای بسیاری اقدام به تولید و فروش سازه فضایی می کند که شما با بررسی خدمات ارائه دهنده آنها می توانید مناسب ترین شرکت را برگزینید . در قسمت بالای سایت هم شرکت هایی که در این حوزه فعال هستند قرار دارند که شما با بررسی مشخصات و قیمت آن می توانید مناسب ترین شرکت را انتخاب نمایید .

راهکار افزایش مشتری

اگر میخواهید هر روز از طریق تجارت ساز با شما تماس بگیرند به شما پیشنهاد میکنیم:

  • آگهی خود را ویژه ستاره دار نمایید
  • هر آگهی ویژه ستاره دار در صفحه اول و گروه ها بالاتر از همه آگهی قرار می گیرید
  • بدون هیچ محدودیتی در انتخاب ستاره و تثبیت جایگاه رتبه اول گوگل .
  • هر آگهی ویژه یک ستاره: 20 هزار تومان.
  • تعداد ستاره را بر اساس رقابت کار خود انتخاب کنید.
  • هر ستاره 20 هزار تومان.

تبلیغات بنری