آگهی های ویژه و پرستاره: سازه فضاکار

شما اولین نفر باشید در این دسته بندی آگهی ثبت نمایید.

جدیدترین آگهی ها ثبت شده و بروز شده
درباره سازه فضاکار

سازه فضاکار


سازه فضاکار یا سازه فضایی سازه ای شبکه ای  می باشند که از اعضا و گره هایی تشکیل شده اند . این شکلهای هندسی منظم که در کنار هم دیگر تکرار شده اند ایجاد شبکه ای مستحکم و یکپارچه را می دهند. سازه فضاکار یا سازه فضایی امروزه به عنوان یک سازه متداول در ساخت و ساز مورد استفاده بسیاری قرار می گیرد .

معماران و مهندسان همواره نیاز به راه حلی برای ساخت در فضاهای محصور داشته اند که سازه فضاکار  به دلیل تنوع و انعطاف پذیری و امکان ساخت سالن هایی بزرگ بدون ستون این نیاز را برطرف نموده اند . به همین سبب مزایا و کاربرد سازه فضاکار ، موجب رواج استفاده از آنها شده است . 

کاربرد سازه فضاکار

سازه فضایی یا سازه فضاکار در بسیاری از مکان ها مورد استفاده قرار می گیرند . از جمله :
ورزشگاه
سالن های آمفی تئاتر
فرودگاه ها
سالن های بزرگ 
استادیوم ها 
مساجد 
و....

سازه فضاکار امکان ساخت سالن های بزرگ بدون ستون را فراهم می کند . مدول های منظم سازه فضاکار موجب پخش نیرو به طور مساوی در تمام نقاط می شود . و این امر در استحکام سازه نقش بسیار زیادی دارد.

مزایای سازه فضاکار :

زیبایی : سازه های فضایی از زیبایی بسیاری برخوردار هستند تا جایی که می توان به عنوان نما از آنها استفاده نمود . ساختار منظم و شبکه ای این سازه  ها به نماسازی و زیبا سازی می انجامد.

سرعت: سرعت ساخت سازه های فضایی به نسبت مصالح قدیمی بالا می باشد . استفاه از دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در ساخت آنها در سرعت نصب و اجرای آنها موثر است .

سبک بودن: اجزای به کار گرفته شده در  سازه فضایی از وزن سبکی برخوردارند که در نهایت موجب کاهش وزن کل سازه می شوند .

تولید قطعات در کارخانه : سازه فضایی بیشتر به صورت پیش ساخته به کار می روند به عبارتی دیگر ابتدا د رکارخانه مونتاژ شده و سپس به محل برده می شوند و نصب می شوند . تولید قطعات در کارخانه موجب می شود دقت بیشتری در تولید آنها به کار گرفته شود .

انواع سازه فضایی :


سازه فضایی یا سازه فضاکار دارای انواع مختلفی می باشد .که شناخت مناسب ترین و به صرفه ترین آن برای استفاده در ساخت و ساز ضروری می باشد .
از جمله انواع سازه فضاکار عبارتند از : سازه فضایی تخت ، سازه فضایی چیلیک یا قوسی ، سازه فضاکار گنبدی شکل ، سازه فضاکار هرمی ، شیب دار ، نیم قوس ، سینوسی ، ترکیبی و ....
در ادامه به توضیح هر کدام می پردازیم .

 

سازه فضاکار تخت 

سازه فضاکار

سازه های فضاکار تخت همان طور که نامشان پیداست به صورت تخت می باشند و اکثرا از دو لایه موازی که توسط اعضایی به هم متصل شده اند تشکیل شده اند . سازه فضایی تخت می تواند  یک ، دو و یا چند لایه باشند . البته بیشتر به صورت دو لایه به کار می روند .

 

سازه فضاکار شیب دار 

 

این نوع سازه فضایی در اصل همان سازه فضایی تخت است که بر روی چهار ستون با ارتفاع متفاوت قرار دارد . به عبارت دیگر در ساختار این نوع سازه فضایی دو ستون دارای ارتفاع کمتری می  باشند . در سقف پمپ بنزین ها و پارکینگ ها می توان از این نوع سازه فضایی استفاده نمود .

 

سازه فضایی گنبدی 

سازه فضاکار


در صورنی که در سازه فضایی دو سمت دارای انحنا باشد سازه فضاکار گنبدی ایجاد می شود . این نوع از متداول ترین انواع می باشد . که برای سقف سالن ها بزرگ مانند ورزشگاه ها و یا نور گیر ساختمان های بزرگ استفاده می شود . 

 

سازه فضاکار هرمی 


یکی دیگر از انواع سازه های فضایی سازه های هرمی می باشند که دارای مقاومت و پایداری بالایی نیز می باشد . این نوع از سازه ها می توانند یک ، دو و یا چند لایه باشند . قاعده این نوع از سازه ها می تواند مثلثی ، چهار وجهی و یا چند وجهی باشد و همانند یک هرم می باشد .

 

سازه فضایی قوسی یا چلیک 

سازه فضاکار
 

در صورتی که سازه از یک جهت دارای انحنا باشد سازه فضایی چلیکی نامیده می شود که بیشترین کاربرد آن ها در سالن های دالان مانند است . سازه فضایی قوسی می تواند در اشکال مختلف تهیه شود . که مقطع عمومی یک سازه چلیکی به طور معمول به صورت  دایره ، بیضی یا سهمی می باشد.

 

سازه فضاکار ترکیبی 

سازه فضایی


سازه های فضایی را می توان از ترکیب چند نوع از سازه ایجاد نمود برای مثال سازه فضاکار تخت و شیبدار و یا سازه فضاکار تخت و قوسی 

 

سازه فضایی خاص 


علاوه بر این موارد بیان شده می توان سازه ها را به اشکال خاصی که مدنظر متقاضی می باشد تهیه و عرضه نمود که مسلما این سازه ها دارای قیمت بالاتری می باشند .
 

راهکار افزایش مشتری

اگر میخواهید هر روز از طریق تجارت ساز با شما تماس بگیرند به شما پیشنهاد میکنیم:

  • آگهی خود را ویژه ستاره دار نمایید
  • هر آگهی ویژه ستاره دار در صفحه اول و گروه ها بالاتر از همه آگهی قرار می گیرید
  • بدون هیچ محدودیتی در انتخاب ستاره و تثبیت جایگاه رتبه اول گوگل .
  • هر آگهی ویژه یک ستاره: 20 هزار تومان.
  • تعداد ستاره را بر اساس رقابت کار خود انتخاب کنید.
  • هر ستاره 20 هزار تومان.

تبلیغات بنری