آگهی های ویژه و پرستاره: قالب فلزی

شما اولین نفر باشید در این دسته بندی آگهی ثبت نمایید.

جدیدترین آگهی ها ثبت شده و بروز شده
تبریز صنعت

04132858192- 975 1050 0914
تبریز صنعت
درباره قالب فلزی

قالب فلزی

قالب فلزی بتن

قالب فلزی بتن قالبی است از جنس فلزی مثل فولاد که داخل آن سیمان ریخته میشود و از آن در صنعت زیاد استفاده میشود.

همانطور که گفته شد قالب فلزی بتن انواع محتلفی دارد که جنس فلزی آن استحکام بالاتری دارد همچنین خود از ابزاری هم تشکیل شده مثل پشته و... در پروژه های بزرگ از قالب فلزی استفاده میشود چون استحکام بیشتری دارد.

همچنین بهترین ابزار شاقول میباشد و امروزه به عنوان ابزاری ضروری در پروژه های بزرگ استفاده میشود و استفاده از آن باعث بهتر شدن و آسانی کار موجب میشود.

بعد از استقرار قالب در محل مورد نظر باید توجه داشت که جاهای خالی آن باید با سیمان پر شود.

موارد دیگری نیز وجود دارد که رعایت نکردن آن ها موجب خسارت های جبران ناپذیری میشود که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

پایه های آن باید با دقت نصب شود و از نیروی با تجربه در این مورد استفاده شود که کار بلد باشند، طراز بندی باید به دقت رعایت شود وگرنه باعث پرشدن قسمتی و خالی ماندن قسمت دیگری میشود که خسارت های جبران نا پذیری به بار میاورد.

قالب فلزی بتن چیست؟

به قالب فلزی ای که از جنس های مختلف مثل پلاستیکی و یا فلزی و حتی چوبی قالب بتن گفته میشود و دو نوع است: ثابت و قابل حمل.

بتن همان طور که دیده اید و میدانید تغییر حالت میدهد وقتی هنوز خیس است و باید در یک وضعیت و شکلی ثابت نگه داشته شود تا شکل بگیرد و خشک شود این وظیفه ثابت نگه داشتنش بر عهده قالب بتن است.

قالب بتن محبوب ترین ماده در ساخت و ساز بتن است.

چرا قالب فلزی بتن؟

قالب فلزی بتنی انواع مختلفی دارد که در پروژه های بزرگ عمرانی قالب های فلزی هم از استحکام و هم مانع چسبیدن بتن به سطح قالب میشوند اما وزن نسبتا سنگینی نسبت به قالب های پلاستیکی دارند.

همچنین قالب فلزی مثل قالب چوبی خورد نمیشود و این در هزینه های اقتصادی به صرفه تر است و باعث صرفه جویی در هزینه ها میشود.

انواع قالب فلزی بتن

قالب فلزی بتن انواع مختلفی دارند که در زیر چند مورد از آنها را نام میبریم:

قالب فلزی بتنی سنگ فرش

قالب فلزی بتنی برای حصار

قالب فلزی بتنی برای پیاده رو ها

اکثر ساختمان ها از قالب فلزی استفاده میکنند.

                                                                        قالب فلزی

 

قالب فلزی فونداسیون

اجرای قالب بندی کلیه موارد اعم از فونداسیون ها با قلب بتنی بسیار به صرفه است و امروزه پیمانکاران این کار را به روش های دیگر ترجیح میدهند.

از ترکیب قالب های مختلف و همچین پین های مخصوص به خود و دیگر ابزار آلات مخصوص به خود قالب هایی ایجاد میشود که داخل آن میتوانند بتن ریزی کرده و شکل های مختلفی به بتن بدهند.

باید توجه شود که فونداسیون سنگین ترین مرحله است و فشار زیادی وارد میکند بنابراین در اتصالات و جنس مقاوم قالب ها باید دقت شود که موجب خسارت نشود.

ازپایه ها، کش ها و ابزارالات دیگری برای مقاوم سازی و مانع شدن از باز شدن قالب ها در اثر فشار زیادی که در عمل فونداسیون وارد میشود میکنند.

بعد از نصب قالب فلزی بتن در محل مورد نظر باید آن را به دقت بررسی کرد و محل هایی که احتمال بیرون ریختن از آن ها وجود دارد محکم شود.

خرابی قالب فلزی بتنی میتواند دلایل مختلفی داشته باشد که به چند مورد اشاره خواهیم کرد: عدم استفاده از کارگران ماهر، بتن نا مناسب، قالب بندی نا مناسب، ریزش خاک مجاور قالب ، طراز نبودن قالب و... موجب ریزش قالب های بتونی و خراب شدن آن ها میگردد.

                                                             قالب فلزی

 

سیستم قالب بندی مدولار به دلیل استفاده بیش از حد از آن ها و کاربرد آنها در ستون،فونداسیون و هر جای دیگری است و نصب و جداسازی آنها بسیار آسان است.

در موارد مشابه میتوان قالب ها در جای دیگری متصل شوند و توسط جرثقیل در محل مورد نظر نصب شوند و بعد از برداشتن قالب ها ستونها نمای صافی خواهند داشت فقط جای درز قالب ها دیده خواهد شد.

قالب فلزی عمر طولانی دارد و عمر آن به استفاده از آن بستگی دارد اگر قالب ها پرت نشوند یا از ارتفاع بالا نیفتد و تغییر شکل ندهد عمر بالایی دارند و به همین دلیل قابل استفاده بیش از 60 بار میباشند.

جنس قالب فلزی بتن از فولاد و ورقه های مختلفی روی آن قرار دارد مثلا ورقه ای برای استحکام آن روی آن وجود دارد یا ورقه ای در برخی قالب های فلزی برای زنگ نزدن آن ها و چند ورقه دیگر نیز تشکیل قالب فلزی میدهند.

قالب بتن نیوجرسی

قالب فلزی نیوجرسی برای بتن ریزی کناره ها جاده ها برای کنترل ترافیک یا همچنین زیبایی شهر به کار میرود که جنس آن از فلز است به همین دلیل میگوییم قالب فلزی .

داربست مثلثی

این نوع قالب فلزی به شکل مثلثی به کار برده میشود و میله های آن به صورت نر و ماده به هم متصل میشوند. از این نوع قالب فلزی در پل ها،تیرها و ... استفاده میشود.

این داربست ها دارای جک هایی میباشند که باعث میشود ریسایزبل باشند یعنی سایز آن ها را تغییر داد و در ارفاع های مختلفی از آن ها استفاده کرد.

این نوع قالب فلزی یا بهتر است بگوییم داربست هم به شکل مثلثی در می آیند هم به شکل مربعی که ویژگی های خاصی دارند:

آسانی در باز و بسته کردن آن ها

عدم نیاز به نیروی ماهر و تخصص خاص

لازم نبودن آچار برای باز و بسته کردن آنها و چند ویژگی دیگر.

راهکار افزایش مشتری

اگر میخواهید هر روز از طریق تجارت ساز با شما تماس بگیرند به شما پیشنهاد میکنیم:

  • آگهی خود را ویژه ستاره دار نمایید
  • هر آگهی ویژه ستاره دار در صفحه اول و گروه ها بالاتر از همه آگهی قرار می گیرید
  • بدون هیچ محدودیتی در انتخاب ستاره و تثبیت جایگاه رتبه اول گوگل .
  • هر آگهی ویژه یک ستاره: 20 هزار تومان.
  • تعداد ستاره را بر اساس رقابت کار خود انتخاب کنید.
  • هر ستاره 20 هزار تومان.

تبلیغات بنری