آگهی های ویژه و پرستاره: ضد یخ بتن

شما اولین نفر باشید در این دسته بندی آگهی ثبت نمایید.

جدیدترین آگهی ها ثبت شده و بروز شده

شما اولین نفر باشید در این دسته بندی آگهی ثبت نمایید.

درباره ضد یخ بتن

ضد یخ بتن چیست و چه کاربردی دارد؟

ضد یخ بتن

ساخت و ساز در  شرایط آب و هوایی سرد با استفاده از بتن در صورتی امکان پذیر خواهد بود که ازافزودنی های ضد یخ بتن از تخریب های حاصل از یخ زدگی بتن جلوگیری کنیم. موضوع که در مقاله ی امروز به آن خواهیم پرداخت در رابطه با ضد یخ بتن و موارد استفاده از این افزودنی می باشد. گسترش ساخت و ساز ها و نیاز به کار در فصول مختلف و یا در مکان های سردسیر مهندسان را به این امر وا داشته است که در صدد تهیه و استفاده از افزونه هایی برای بهبود قابلیت بتن و امکان استفاده از آن در شرایط مختلف آب و هوایی اعم از آب و هوای سرد باشند.

ضد یخ بتن

علت استفاده از ضد یخ بتن چیست؟

 

بتن و نیاز این ماده به شرایط آب و هوایی خاص برای شکل گیری بهتر مانع از آن می شود که در آب و هوای سرد بتوانیم بدون افزودن ضد یخ بتن از آن استفاده کنیم زیرا هیدراسون بتن واکنشی گرمایی است.  روند شکل گیری مقاومت فشاری بتن نیاز به دمای بین 10 الی 25 درجه سانتی گراد به مدت تقریبی 30 روز می باشد. گیرش ابتدایی بتن در دمای معمولی 21 درجه سانتی گراد بسته به نوع سیمان استفاده شده در حدود 10 الی 13 ساعت زمان نیاز دارد. حال آنکه استفاده از بتن در ساخت و ساز هایی با دمای اندک  موجب می شود گیریش ابتدایی بتن مدت زیادی را به خود اختصاص دهد. طولانی شدن زمان موجب می شود تا بتن دچار یخ زدگی شود. این عمل به صورت تدریجی رخ می دهد و بسته به شرایطی از جمله میزان سرمای هوا عیار سیمان به کار رفته در بتن و مقدار آب مصرف شده و نیز نحوه ی عمل آور بتن متفاوت است.

 

 با یخ زدن بتن حجم آب موجود در آن افزایش می یابد این عمل از مقاومت کششی بتن تجاوز کرده و موجب تخریب سازه ی بتنی می گردد. تخریبی که بسته به شرایط از تخریب سطی تا از هم پاشیدگی کلی متفاوت است. بنا براین در این گونه ساخت و ساز ها با شرایط آب و هوایی سرد استفاده از بتن در صورتی امکان پذیر خواهد بود که با استفاده از افزودنی های ضد یخ بتن از تخریب های حاصل از یخ زدگی بتن جلوگیری کنیم.

 

عملکرد ضد یخ بتن چگونه باعث عدم یخ زدگی بتن می شود؟

ضد یخ بتن

با توجه به نمایان شدن اهمیت استفاده از افزودنی ضد یخ بتن می پردازیم به این موضوع که این افزودنی چگونه مانع از یخ زدن بتن در شرایط آب و هوایی سرد شده و مانع از ایجاد تخریب در شکل نهایی سازه می کند. همانطور که اشاره شد زمان 10 الی 13 ساعته گیرش بتن موجب می شد که آب موجود در آن یخ بزند حال مهندسی امر برای اینکه مانع از این نوع یخ زدگی ها شوند با استفاده از افزودنی های ضد یخ بتن سرعت گیرش بتن را به حدود 2 الی 6 ساعت کاهش داده اند این امر موجب می شود فرایند واکنش سیمان و آب تکمیل شده و از باقی ماندن آب در بتن مانع می شود. لذا امکان یخ زدگی بتن از بین می رود. حال می توان در انواع شرایط آب و هوایی عملیات بتن ریزی را با بهره گیری از ضد یخ بتن انجام داد. و از مشکلات ناشی از یخ زدگی بتن در سازه های بزرگ که موجب به عقب افتادن زمان بهره برداری و تخریب گسترده در سازه می شود جلوگیری کرد.

 

البته متصدیان امر می بایستی به این موضوع توجه داشته باشند که ضد یخ در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود . که بسته به شرایط می بایستی از انواع مختلف این افزودنی ها بهرمند شد و نیز میزان و نحوه ی استفاده از هر کدام از انواع ضد یخ بتن بسته به شرایط محل استفاده متفاوت است که می طلبید قبل از استفاده از مهندسین ساخت و ساز مشاوره های لازم را اخذ نماییم.

راهکار افزایش مشتری

اگر میخواهید هر روز از طریق تجارت ساز با شما تماس بگیرند به شما پیشنهاد میکنیم:

  • آگهی خود را ویژه ستاره دار نمایید
  • هر آگهی ویژه ستاره دار در صفحه اول و گروه ها بالاتر از همه آگهی قرار می گیرید
  • بدون هیچ محدودیتی در انتخاب ستاره و تثبیت جایگاه رتبه اول گوگل .
  • هر آگهی ویژه یک ستاره: 20 هزار تومان.
  • تعداد ستاره را بر اساس رقابت کار خود انتخاب کنید.
  • هر ستاره 20 هزار تومان.

تبلیغات بنری