آگهی های ویژه و پرستاره: درب اتوماتیک

شما اولین نفر باشید در این دسته بندی آگهی ثبت نمایید.

جدیدترین آگهی ها ثبت شده و بروز شده

شما اولین نفر باشید در این دسته بندی آگهی ثبت نمایید.

درباره درب اتوماتیک

درب اتوماتیک

درب اتوماتیک در دنیای امروزی جایگاه ویژه ای برای خود دارد. به طوری که رفته رفته تمامی درب های ورودی قدیمی جای خود را به درب اتوماتیک میدهند. درب های اتوماتیک کارایی و مزایای بسیاری نسبت درب های معمولی دارند. مانند سهولت در رفت و آمد، افزایش امنیت، کاهش مصرف انرژی از طریق حفظ دمای داخلی محیط. اما تنوع مدل های درب اتوماتیک انتخاب را برای خریداران مشکل نموده است. در این مقاله سعی داریم ضمن بررسی اجمالی درب های اتوماتیک نگاهی به نحوه عملکرد و مزایا و معایب این گونه درب ها داشته باشیم:

درب اتوماتیک چیست؟

به طور کلی هر دربی که برای باز شدن نیاز به دخالت مستقیم اشخاص نداشته باشد درب اتوماتیک نامیم. درب های اتوماتیک به انواع درب حیاط، گاراژ، درب ورودی فروشگاه ها و اماکن و بسیاری موارد دیگر مورد استفاده قرار گرفت. درب های اتوماتیک با هدف افزایش رفاه افراد، صرفه جویی در مصرف انرژی با کنترل ورود و خروج افراد ایجاد شد. همچنین درب اتوماتیک موجب افزایش رفاه معلولان نیز می گردد. درب های اتوماتیک انواع مختلفی دارند که در ادامه به بررسی هرکدام خواهیم پرداخت:

انواع درب اتوماتیک:

دربهای اتوماتیک از نظر نحوه عملکرد به دو دسته عمده تقسیم میشوند :

 دربهایی که با استفاده از ریموت کنترل باز و بسته میشوند. که عمدتا برای درب حیاط، پارکینگ و گاراژ مورد استفاده قرار میگیرند. و درب های اتوماتیک که به کمک چشمی یا حسگر و بدون دخالت انسان باز و بسته می شوند. که بیشتر به عنوان درب های ورودی اماکن رفاهی و خصوصی استفاده می شوند. در ادامه هر دو نوع درب های اتوماتیک را بررسی خواهیم کرد.

                                          درب اتوماتیک

درب اتوماتیک دارای ریموت کنترل:

درب های اتوماتیک دارای ریموت کنترل به دلیل اینکه فقط با استفاده از ریموت قابل باز و بسته شدن می باشد. در مکان هایی که نیاز به کنترل بیشتر دارد، و یا ایمنی درب حرف اول را میزند، مورد استفاده قرار میگیرند. این نوع درب ها دارای دونوع کرکره ای و بازویی می باشند.

که هرکدام کارایی خاص خودرا دارند. در مواردی که فضای کافی وجود ندارد، مثل گاراژ ها که می خواهیم از فضای پشت درب نیز استفاده نماییم، بهترین انتخاب درب های کرکره ای میباشد. درب اتوماتیک بازویی نیز در مواقعی که طول درب زیاد بوده و نیاز به استفاده از چند لنگه درب می باشد بهترین انتخاب درب های اتوماتیک بازویی می باشد. در هنگام استفاده از درب های اتوماتیک دارای ریموت بهتر است حداکثر زمان باز ماندن درب را نیز تایین نمود. تا در صورتی که فراموش نمایید درب را بعد از خروج ببندید، درب به صورت اتوماتیک بسته شده و از نظر امنیتی مشکلی به وجود نیاید.

   
                                                      

درب اتوماتیک دارای سنسور:
درب های اتوماتیک دارای سنسور بیشتر به عنوان درب ورودی اماکن و فروشگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع درب های اتوماتیک از نظر سنسور به دو نوع سنسور چشمی و لیزری تقسیم می شود. که با تشخیص حرکت در صورتی که شخص یا جسمی به درب نزدیک شود باز می شند.  که هرکدام کارایی خاص خود را داشته و مورد استفاده قرار میگیرند.

درب اتوماتیک دارای سنسور معمولا شیشه ای می باشد. این نوع درب اتوماتیک را می توان به نوعی تنظیم کرد که سنسور در هر دو طرف قرار گیرد (ورود و خروج) و یا اینکه سنسور فقط برای ورود یا خروج فعال باشد. همچنین می توان مدت زمان باز ماندن درب اتوماتیک را نیز بر اساس نیاز تنظیم کرد. در هنگام انتخاب و خرید درب اتوماتیک دارای سنسور باید علاوه بر سرعت باز و بسته شدن درب به قدرت تشخیص سنسور نیز دقت نمود.

                                           درب اتوماتیک

نکاتی برای انتخاب و خرید درب اتوماتیک:
تا به اینجا با درب های اتوماتیک و انواع مختلف آن و نیز نحوه عملکرد هر کدام آشنا شدیم. اما برای انتخاب مدل مناسب باید به نکات دیگری نیز دقت شود. در ابتدا برای خرید یک درب اتوماتیک اول باید بدانیم چه می خواهیم. بسته به نوع نیاز خود و جایی که قرار است درب نصب شود، یکی از انواع این درب ها را انتخاب می کنیم. نکته بعدی فضای مورد استفاده و طول درب می باشد.

بعد از انتخاب مدل مورد نظر باید بدانیم در طول روز به طور میانگین چند بار از درب اتوماتیک استفاده میشود. موتور و بازوی مکانیکی درب اتوماتیک باید قدرت تحمل متناسب با نیاز شما را داشته باشد. بعد از مشخص شدن تمامی موارد گفته شده خریدار باید با توجه به نیاز خود و هزینه ای که می خواهد انجام دهد نسبت به خرید اقدام نماید.

خدمات پس از فروش درب اتوماتیک:

خدمات پس از فروش نیز یکی دیگر از نکات مهم در هنگام خرید دربهای اتوماتیک می باشد. زیرا درب های اتوماتیک با توجه به مکانیزم کاری خود نیاز به نگهداری مداوم داشته و در صورت خرابی نیازمند تعمیر کار متخصص می باشد. از همین رو شرکت سازنده این نوع درب ها باید خدمات پس از فروش مناسبی ارائه نموده و در هنگام خرابی دستگاه باید بتواند در کمترین زمان تعمیرکار مناسب را در اختیار مشتری قرار داده تا نسبت به تعمیر و با تعویض قطعات از کار افتاده اقدام نمایند.

جمع بندی
به یاد داشته باشید درب اتوماتیک یک کالای لوکس و زینتی نیست. بنابر این درهنگام خرید و انتخاب مدل مناسب باید نهایت دقت را داشته باشید. همچنین کیفیت مواد استفاده شده مخصوصا در درب های کرکره ای بسیار مهم می باشد. و در قیمت نهایی درب اتوماتیک نیز تاثیر زیادی دارد. بنابر این قبل از اقدام به خرید درب اتوماتیک باید به طور دقیق و همه جانبه نیاز های خود را بررسی کرده و سپس اقدام به خرید نمایید.

 

راهکار افزایش مشتری

اگر میخواهید هر روز از طریق تجارت ساز با شما تماس بگیرند به شما پیشنهاد میکنیم:

  • آگهی خود را ویژه ستاره دار نمایید
  • هر آگهی ویژه ستاره دار در صفحه اول و گروه ها بالاتر از همه آگهی قرار می گیرید
  • بدون هیچ محدودیتی در انتخاب ستاره و تثبیت جایگاه رتبه اول گوگل .
  • هر آگهی ویژه یک ستاره: 20 هزار تومان.
  • تعداد ستاره را بر اساس رقابت کار خود انتخاب کنید.
  • هر ستاره 20 هزار تومان.

تبلیغات بنری