آگهی های ویژه و پرستاره: صادرات به عراق

شما اولین نفر باشید در این دسته بندی آگهی ثبت نمایید.

جدیدترین آگهی ها ثبت شده و بروز شده

شما اولین نفر باشید در این دسته بندی آگهی ثبت نمایید.

درباره صادرات به عراق

صادرات به عراق


کشور عراق همسایه ایران بوده و فاصله مرز بصره تا آبادان حدود 20 کیلومتر می باشد. این نزدیکی باعث تسهیل در صادرات به عراق شده است. با ورود کشورهایی همچون چین باعث شده صادرات به عراق سخت تر از قبل شود مواد صادراتی در سال های اخیر عبارتند از، انواع رب گوجه فرنگی، کولر آبی، کاشی، سیمان سفید و... که پیش بینی شده برخی از این صادرات ها در سال های آتی کاهش خواهد یافت.
تغییرات کابینه دولت عراق در امر صادرات به عراق تغییراتی ایجاد خواهد کرد. اگر در این کشور قیمت نفت افزایش یابد یا هزینه های این کشور کاهش یابد صادرات به عراق افزایش خواهد یافت.

 

عمده ترین صادر کنندگان به عراق


ترکیه در مقام اول در رابطه با صادرات به عراق را دارد بعد از آن ایران، آمریکا و کره جنوبی قرار دارند که ایران در صادرات سیمان به عراق در صدر جدول قرار می گیرد این کشور با توجه به نیاز زیاد به سیمان سالانه 30 میلیون تن سیمان لازم دارد که 20 میلیون آن را می تواند تامین کند و 10 ملیون را باید از کشور های دیگر بتواند تامین کند.
ایران در صادرات به عراق، 8 ملیون تن سیمان این کشور را تامین می کند که 60 درصد سیمان تولید شده در داخل کشور است و عمده ترین درآمد از صادرات به عراق می باشد.
مصالح ساختمانی از دیگر مواد لازم برای صادرات به عراق است که شامل سیمان، کاشی و... می شود که پیش بینی شده در سال جاری این صادرات کاهش یابد، تاجرین باید با توجه به نیاز مردم عراق بازارهای مصرف آن ها را شناسایی کرده و در امر صادرات به عراق کمک کنند.

 

صادرات به عراق

شرایط صادرات کالا به عراق
 

بر اساس قوانین گمرکی کشور عراق صادرات به عراق بدون برچسب لاتین و عربی ممنوع می باشد این قانون توسط دولت ایران و عراق به تصویب رسیده و گمرک عراق کالای بدون برچسب لاتین و عربی را باز می گرداند که باعث زیان هایی برای تاجرین و تولید کنندگان محسوب می شود این قانون برای جلوگیری از مشکلات پیش آمده در گذشته صورت می گیرد. همچنین از قاچاق کالا هم باید جلو گیری شود.
 

کالاهای صادراتی به عراق


هدف ایران از صادرات گاز به عراق صادرات به عراق نیست و هدف آن رساندن این محصول به سوریه و اروپا بوده که قوانینی در این رابطه قرار داده شده اند که پس از تصویب که خیلی طول می کشد اجرا خواهد شد، دولت عراق اعلام کرده اگر ایران به صادرات محصولات نفتی از طریق اقلیم کردستان کند مانع صادرات این محصول خواهد شد و می خواهد از طریق اقلیم کردستان این صادرات انجام نشود.
اختلافات اخیر باعث این تصمیم شده است.
حدود 10 میلیون تن مرغ به عراق صادر شده و به دلیل کیفیت بالای این محصول مورد پسند مردم آن کشور شده و باعث ارز آوری به ایران شده است. 

 

راهکار افزایش مشتری

اگر میخواهید هر روز از طریق تجارت ساز با شما تماس بگیرند به شما پیشنهاد میکنیم:

  • آگهی خود را ویژه ستاره دار نمایید
  • هر آگهی ویژه ستاره دار در صفحه اول و گروه ها بالاتر از همه آگهی قرار می گیرید
  • بدون هیچ محدودیتی در انتخاب ستاره و تثبیت جایگاه رتبه اول گوگل .
  • هر آگهی ویژه یک ستاره: 20 هزار تومان.
  • تعداد ستاره را بر اساس رقابت کار خود انتخاب کنید.
  • هر ستاره 20 هزار تومان.

تبلیغات بنری