آگهی های ویژه و پرستاره: بتن مسلح

شما اولین نفر باشید در این دسته بندی آگهی ثبت نمایید.

جدیدترین آگهی ها ثبت شده و بروز شده

شما اولین نفر باشید در این دسته بندی آگهی ثبت نمایید.

درباره بتن مسلح

بتن مسلح یا بتن آرمه چیست؟

بتن مسلح یا بتن آرمه موضوعی است که در این مقاله قصد پرداختن به آن را داریم و می خواهیم بررسی کنیم که این نوع از بتن چه کاربردی  و خصوصیاتی می باشد.

بتن مسلح یا بتن آرمه موضوعی است که در این مقاله قصد پرداختن به آن را داریم و می خواهیم بررسی کنیم که این نوع از بتن چه کاربردی داشته و دارای چه خصوصیات و ویژگی هایی می باشد. و به چه دلایلی از این نوع بتن در انواع سازه های مختلف استفاده می شود.

بتن مسلح چیست ؟

بتن مسلح

بتن مسلح یا بتن آرمه عبارت است از بتنی که با استفاده از میلگرد مسلح شده باشد. میلگرد در این ترکیب نقش تقویتی دارد. به بیان دیگر برای ساخت بتن مسلح از شبکه های توری تقویتی، میلگرد های تقویتی، صفحات فلزی و یا الیاف تقویتی استفاده می شود. بتن در برابر نیرو های فشاری می تواند به خوبی مقاومت کند و عملکردی مناسبی داشته باشد اما در برابر نیرو های کششی ضعیف می باشد. علت استفاده از انواع میلگردها در جهت مقاوم سازی بتن انتقال نیرو های کششی موجود در بتن به شبکه ی میلگرد هاست تا به این وسیله نیروهای کششی موجود به بتن وارد نشده و موجب ترک خوردگی و پکیدن بتن نگردد. 

پس با استفاده از میلگردها در انولع مختلف می توان بتن را مسلح کرده و مقاومت کششی آن را همانند مقاومت فشاری افزایش داد. علاوه بر این کرنش شکست بتن در کشش بسیار پایین است بنابرین نیاز به مسلح کردن بتن جهت نزدیک کردن دو لبه بتن ترک خورده به هم احساس می شود. به طور کلی برای اینکه بتوانیم ساز هایی با مقاومت بالا، کرنش کششی زیاد، پیوستگی مناسب، سازگاری با حرارت زیاد، ماندگاری بالا داشته باشیم نیاز به مسلح کردن بتن خواهیم داشت.

با توجه به این موضوع امروزه در تمام ساخت و ساز های اصولی از بتن مسلح  استفاده می شود و با توجه به خصوصیات و ویژگی های بالای این نوع از مصالح بهترین گزینه در حال حاضر برای ایجاد انواع پروژه ها در مقیاس بزرگ استفاده از بتن مسلح می باشد.

مزایا استفاده از بتن مسلح

بتن مسلح

در ساخت و ساز های کنونی استفاده از فولاد، چوب، مصالح بنایی و بتن مسلح متداول است و نمی توان بنایی را متصور شد که در آن از این مصالح استفاده ای نشده باشد. اما مهمترین بخش سازه که اسکلت آن را شامل می شود عبارت از بتن مسلحی که کل بخش اسکلت بندی انواع سازه های کوچک  و بزرگ امروزی را تشکیل می دهد. به بیان ساده آنچه امروزه قسمت  های مهم ساز هایی مانند پل ها، تونل ها، سد ها، مخازن، لوله ها و سایر موارد پرکاربرد را تشکیل می دهد بتن مسلح به کار رفته در این موارد است. خصوصایت مهمی که بتن آنها را در خود دارد باعث شده است میزان استفاده از آن در طرح ها و ساز های مختلف نسبت به سایر مصالح ساختمانی به خصوص فولاد بیشتر باشد. خصوصیاتی مانند:

•    مقاومت قابل قبول و بالایی که بتن دارد باعث می شود استفاده از آن در انواع ساخت و ساز ها به مصالح دیگر ترجیح داده شود.
•    موادی که بتن از آنها تشکیل می شود به جز سیمان همگی به صورت ارزان و قابل دسترس در همه جا می باشد. به بیان ساده برای ایجاد بتن در کنار سیمان به آب، ماسه و شن نیاز دریم که در همه ی مکان های به سهولت می توان آنها را یافت و به محل بتن ریزی انتقال داد. این موارد نسبت هزینه ایجاد بتن را در مقایسه با سایر مصالح ارزانتر می کند و رغبت استفاده از بتن در ساخت و ساز را افزایش می دهد.
•    بتن قابلیت شکل پزیری در انواع قالب های مختلف را دارد و شما بر حسب نیاز پروژه ی خود می توانید بتن خود را به انواع شکل های مختلف تبدیل کنید. این خصوصیت را می توان ویژگی انحصاری بتن نامید زیرا سایر مصالح در کارخانه و در اندازه های مشخص تولید می شوند و امکا تغییر در آنها ممکن نخواهد بود.
•    حادثه های مختلفی امروزه ساز های ساخته شده ی دست بشر را تهدید می کنند که از مهمترین و خطر آفرترین آنها وقوع انواع آتش سوزی های مهیب می باشد. از جمله خصوصیت مهمی که بتن مسلح دارا می باشد مقاومت بالا در برابر آتش و گرمای حاصل از آن می باشد. مقاومتی که زمان کافی را برای آتش نشان ها برای مهار آتش مهیا می کند.
•    از جمله خصوصیت های دیگر بتن دارا بودن صلبیت بالاست به طوری که در سازه های ساخته شده از بتن مسلح لرزش و تکان های کمتری  نسبت به سازه های ساخته شده از فولاد حس می شود.
•    در صورتی که بتوانیم بتن ریزی در سازه ی خود را به صورت اصولی و دقیق انجام دهیم نیاز به نگهداری از بتن در مقایسه با سایر مطالح که برای ساخت و ساز مورد بهره برداری قرار می گیرند بسیار کم است.
این تنها بخشی از خصوصیات و ویژگی های مهم بتن مسلح بود که می تواند دلیل خوبی برای استفاده از آن در ساخت انواع سازه های مختلف باشد.

 

راهکار افزایش مشتری

اگر میخواهید هر روز از طریق تجارت ساز با شما تماس بگیرند به شما پیشنهاد میکنیم:

  • آگهی خود را ویژه ستاره دار نمایید
  • هر آگهی ویژه ستاره دار در صفحه اول و گروه ها بالاتر از همه آگهی قرار می گیرید
  • بدون هیچ محدودیتی در انتخاب ستاره و تثبیت جایگاه رتبه اول گوگل .
  • هر آگهی ویژه یک ستاره: 20 هزار تومان.
  • تعداد ستاره را بر اساس رقابت کار خود انتخاب کنید.
  • هر ستاره 20 هزار تومان.

تبلیغات بنری